Asystent medyczny

Sklerotyzacja naczyń

Rozszerzone naczynia żylne są mało estetyczne i stanowią problem dla wielu kobiet. Te podskórne naczynka najczęściej widoczne są w okolicach ud, kolan okolicy kostek lub na twarzy. Rozszerzone lub popękane tzw. Teleangkietazje, są problemem najczęściej genetycznym, ale narażone są na nie również kobiety korzystające z częstych wizyt w saunie, solarium czy kąpieli słonecznych. Na tę dolegliwość narażone są również Panie w okresie ciąży ale również przyjmowanie środków antykoncepcyjnych i sterydów wzmaga ryzyko pojawienia się tych objawów.

 

“Zaufanie to dla mnie największa oznaka wdzięczności pacjenta, stąd prawie 90% pacjentów pochodzi z rekomendacji."

dr Katarzyna Grudzień

Umów wizytę

KLUCZOWE INFORMACJE

Potrzeby

  • rozszerzone naczynia krwionośne
  • teleangiektazje, tzw. „pajączki”

Efekty

  • likwidacja widocznych rozszerzonych naczyń krwionośnych
Umów wizytę
Zabieg przed i po

Sklerotyzacja naczyń - przebieg

Przebieg zabiegu jest jego bardzo istotnym elementem. Dowiedz się w jaki sposób przebiega zabieg oraz jak postępować zaraz po nim, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości.

umów wizytę

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na wprowadzeniu przez igłę preparatów, które zamykają światło żyły, czego skutkiem jest zniknięcie żył. Dzięki tej metodzie, można zamknąć praktycznie każde naczynie, jest to świetna alternatywa dla leczenia operacyjnego. Skleroterapia jest nieinwazyjnym zabiegiem bez cięcia i blizn.

Jak postępować po zabiegu?

Pacjent po zabiegu skleroterapii naczyń zobowiązany jest nosić specjalne uciskowe ubranie. Po zabiegu powinno unikać się długiego unieruchomienia i spoczynku, aby zapobiec reakcjom zakrzepowo-zatorowym. Pacjent powinien unikać dużego nasłonecznienia oraz sauny, solarium oraz basenu przez około 4 tygodnie od zabiegu.