Asystent medyczny

Fototerapia światłem szerokopasmowym

Zabieg światłem szerokopasmowym stanowi innowacyjną metodę w ramach odmładzania genowego. Polega on na wykorzystaniu różnych długości fal świetlnych w celu wpływania na ekspresję genów związanych z procesami starzenia się skóry.

“Zaufanie to dla mnie największa oznaka wdzięczności pacjenta, stąd prawie 90% pacjentów pochodzi z rekomendacji."

dr Katarzyna Grudzień

Umów wizytę

KLUCZOWE INFORMACJE

Potrzeby

  • Wiotka i pozbawiona sprężystości skóra
  • Zmarszczki
  • Przebarwienia
  • Trądzik
  • Rozszerzone naczynia krwionośne
  • Rumień
  • Łojotok

Efekty

Po zabiegu następuje widoczna poprawa struktury skóry oraz spłycenie zmarszczek. Rumień oraz zmiany naczyniowe na skórze zostają zlikwidowane, co przyczynia się do uzyskania jednolitego i równomiernego kolorytu. Przebarwienia skórne, takie jak plamy i przebarwienia pigmentacyjne, również są eliminowane. Po zabiegu można zaobserwować zmniejszenie się ujść gruczołów łojowych. Całościowo, zabieg przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się skóry.

Umów wizytę
Zabieg przed i po

Fototerapia światłem szerokopasmowym - przebieg

Przebieg zabiegu jest jego bardzo istotnym elementem. Dowiedz się w jaki sposób przebiega zabieg oraz jak postępować zaraz po nim, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości.

umów wizytę

Jak przebiega zabieg?

Fotoodmładzanie jest zabiegiem stosunkowo szybkim, trwa od 5-30 minut w zależności od części ciała. W czasie naświetlania odczuwalne jest delikatne ciepło, niekiedy pieczenie skóry. Jest to zabieg, który gwarantuje prawie zerowy czas rekonwalescencji. Podczas zabiegu skóra zostaje naświetlona poprzez intensywnie pulsujące światło. W celu osiągnięcia widocznych efektów należy wykonać od 2 do 5 zabiegów.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu Pacjent powinien stosować kremy o wysokiej fotoprotekcji. Przez tydzień po zabiegu należy stosować tylko delikatną pielęgnację nawilżającą. Przez 2 tygodnie od zabiegu należy unikać sauny, solarium orz basenu. Zalecamy również pić przynajmniej 3l wody dziennie.