Asystent medyczny

Promocja z okazji Dnia Matki

15 maja, 2024
Porady
Spis treści

Mówią, że twarz kończy się na dekolcie…

Zgadzamy się z tym.

Kiedy myślimy o medycynie estetycznej, często skupiamy się na twarzy. To naturalne – ona jest pierwsza widoczna, to na nią zwracamy uwagę podczas rozmów i spotkań. Ale czy patrząc na twarz, nie zauważasz szyi? Czy zadbana twarz, w zestawieniu z mniej wypielęgnowaną szyją i dekoltem, nie traci na swoim wizerunku?

Jeśli chcemy zachować spójność w wyglądzie, nie możemy zapominać o innych obszarach ciała. Szyja i dekolt są równie ważne, ich bezpośrednie „sąsiedztwo” bardzo wpływa na nasz wizerunek, a ich odpowiednia pielęgnacja znacząco wpływa na naszą ogólną prezencję. 

Dlaczego zatem warto dbać o ten trójkąt?

Szyja i dekolt to obszary, które często zdradzają nasz wiek szybciej niż twarz. Skóra na szyi jest cieńsza i mniej elastyczna, co czyni ją bardziej podatną na zmarszczki i zwiotczenie. Z kolei dekolt często jest narażony na działanie słońca, co prowadzi do powstawania przebarwień i zmarszczek. Jeśli skupiamy się tylko na twarzy, może dojść do sytuacji, w której twarz wygląda młodo, ale szyja i dekolt zdradzają nasz rzeczywisty wiek a to kompleksowe podejście do medycyny estetycznej zapewnia nam harmonijny i naturalny wygląd.

W klinice dr Katarzyny Grudzień najczęstszym zabiegiem wykonywanym na obszarze twarzy, szyi i dekoltu jest zabieg laserowy z wykorzystaniem światła szerokopasmowego. Światło to działa wszechstronnie oraz jako jedyne oddziaływuje na geny odpowiedzialne za starzenie się skóry. Podczas jednego zabiegu można pozbyć się rumienia, stanu zapalnego, niechcianych przebarwień, które tak często występują na dekoltach, ale przede wszystkich poprawić napięcie skóry. W dodatku laser posiada największą moc chłodzenia powierzchownych warstw skóry, dzięki temu skóra nie jest uszkodzona i nie wymaga rekonwalescencji. Pacjenci, mimo wykonanego zabiegu na tak dużym obszarze, mogą swobodnie wrócić do codziennego funkcjonowania.

W medycynie estetycznej ważne jest holistyczne podejście do pielęgnacji ciała. Nie zapominajmy, że szyja i dekolt są równie istotne co twarz, a w finalnym wizerunku stanowią całość, która świadczy o spójności pielęgnacji i dbania o siebie.

Zapraszamy do naszej kliniki, pomożemy w doborze spersonalizowanych zabiegów i pielęgnacji. Zadbaj o siebie kompleksowo, cieszmy się pięknem na każdym etapie życia!